AAA
Rozpoczął się pierwszy etap modernizacji Targowiska Miejskiego w Starachowicach
Sroda, 11 kwietnia 2018r. (godz. 13:04)

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Prezydent Miasta Marek Materek wraz z zaproszonymi radnymi Rady Miejskiej: Mariuszem Konarskim, Robertem Sowulą i Elżbietą Kucy omówili przebieg inwestycji prowadzonej na Targowisku Miejskim przy ulicy Targowej.

- Szanowni Państwo rozpoczyna się kolejna inwestycja w naszym mieście. Zakres prac, myślę , że zadowoli oczekiwania zarówno mieszkańców jak i kupców, którzy tutaj handlują. Zarówno warunki estetyczne jak i komfort robienia zakupów znacznie się poprawi.- mówi radny Rady Miejskiej Mariusz Konarski.


- Bardzo się cieszę , że po tylu latach prawie po dwóch kadencjach, udało się w końcu rozpocząć tą inwestycję. Sprzedaż oraz kupno w takich warunkach, jakie były urągało wszystkim. - dodaje radny Robert Sowula.

Szacowany koszt modernizacji placu targowego to 2,9 mln złotych. Środki te zostały zabezpieczone w budżecie gminy. Część z nich pochodzi ze sprzedaży fragmentu placu targowego znajdującego się przy ulicy Kard. S.Wyszyńskiego.
W pierwszej kolejności wyremontowana zostanie najczęściej uczęszczana przez mieszkańców i jednocześnie najstarsza część Targowiska Miejskiego.

W ramach realizacji pierwszego etapu inwestycji wykonane zostanie odwodnienie placu, wymiana całej nawierzchni (ponad 5500 m2), powstaną drogi oraz ciągi dla pieszych, zdemontowane zostanie ogrodzenie, posadzona zostanie zieleń, modernizacji ulegnie również oświetlenie.
Wyburzony zostanie także pawilon handlowy nr 2, gdyż jego stan techniczny jest zły. Sprzedający tam Kupcy zostali już przeniesieni do innej hali targowej. Dzięki wyburzeniu pawilonu, zwiększy się ilość miejsc przeznaczonych do handlu.

Prace na terenie targowiska wykonuje lokalna firma Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Łukasz Misztal.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English