AAA
Rozpoczął się drugi etap rozbudowy drogi nad Zalewem Brodzkim
Piatek, 06 kwietnia 2018r. (godz. 10:43)

Rozpoczęły się prace związane z drugim etapem rozbudowy drogi powiatowej Brody - Krynki. Po zakończeniu inwestycji, powstanie trakt ważny zarówno dla mieszkańców gminy, jak i dalszego rozwoju turystyki nad Zalewem Brodzkim.

fot. źródło: Urząd Gminy Brody

W poprzednim roku, wykonany został odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ulicą Poprzeczną w Krynkach. W pierwszym etapie inwestycji wykonany został parking nad zalewem. Także w tym roku, koło tzw. "Oczka" powstanie kolejnych, 78 miejsc parkingowych. W drugim etapie inwestycji rozbudowana zostanie droga o długości ok. 1,3 km, do skrzyżowania z drogą krajową nr 42. Ponadto, wykonane zostanie oświetlenie całej ulicy Starachowickiej. Dzięki nowym chodnikom i ścieżkom rowerowym powstanie ciekawa trasa turystyczna, świetna do biegania i nordic walkingu.


Wartość robót wynosi ok. 6 mln zł. Na zadanie uzyskano 50% dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wkład finansowy gminy Brody w realizację zadania wynosi 26% kosztów. Powiat Starachowicki pokrywa 24% wartości inwestycji.
Wykonawcą zadania jest firma Aglet sp. z o.o. z Warszawy. Działania koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach.


źródło: Urząd Gminy Brody

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English