AAA
Nowak wyrównała życiowy rekord
Wtorek, 08 maja 2018r. (godz. 13:43)

Agata Nowak ma za sobą udane występy w czeskim Pilznie na zawodach strzeleckich. Zawodniczka Świtu Starachowice wyrównała swój rekord życiowy w pistolecie sportowym.

fot. źródło: pzss.org.pl

Stypendystka Gminy Starachowice w ostatnim czasie znów dostarcza nam wielu miłych chwil. Starachowiczanka tym razem rywalizowała w Czechach. Występ w Pilznie należy zaliczyć do udanych.


Agata Nowak rywalizowała w dwóch konkurencjach. Starty u naszych południowych sąsiadów rozpoczęła od rywalizacji w pistolecie pneumatycznym. W 94-osobowej stawce zawodniczek Nowak zajęła 16. miejsce. Podopieczna Marka Ratajskiego zdobyła 565 punktów. Do finału zabrakło jej zaledwie 4 "oczek". Do finałowej ósemki nie udało się awansować żadnej z Polek. Nowak była najlepsza z grona "biało-czerwonych".

Znacznie lepiej Polkom poszło w pistolecie sportowym. Do finału tej konkurencji weszły dwie nasze reprezentantki. W najlepszej ósemce znalazło się miejsce dla doświadczonej Sławomiry Szpek oraz naszej Agaty Nowak.

Starachowiczanka znakomicie spisała się w eliminacjach tej konkurencji. Agata Nowak zajęła w tej fazie drugie miejsce przegrywając jedynie z Węgierką Veroniką Major. Nowak zdobyła w eliminacjach aż 580 punktów wyrównując w ten sposób swój rekord życiowy. Węgierka była lepsza o dwa oczka.

W finale nie było już jednak tak fantastycznie. Słabszy początek sprawił, że Nowak zajęła w finale ósme miejsce. Tuż po naszej zawodniczce z rywalizacji odpadła najlepsza w eliminacjach Major. Finałowe strzelanie wygrała Niemka Doreen Vennekamp. Szpek była trzecia.

Niemki triumfowały również w rywalizacji drużynowej. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Polski z Agatą Nowak w składzie.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA