AAA
Sukces Agaty Nowak i Pauliny Tuźnik
Sobota, 25 maja 2013r. (godz. 21:53)

Agata Nowak znów imponuje swoją formą strzelecką. Utalentowana starachowiczanka podczas zawodów Pucharu Polski w Bydgoszczy w pięknym stylu zrewanżowała się rywalkom za drugie miejsce w ostatnich zawodach we Wrocławiu. Nowak była najlepsza w pistolecie sportowym (30+30 strzałów). Doskonale spisuje się również druga z naszych stypendystek. Paulina Tuźnik ma za sobą dwa występy w finałowej ósemce zawodów.

fot. www.starachowice.eu

Podczas kwietniowych zawodów pierwszej rundy Pucharu Polski na wrocławskiej strzelnicy Agata Nowak była druga w pistolecie sportowym. Podopieczna Marka Ratajskiego przegrała wówczas po emocjonującej dogrywce jedynie z Klaudią Breś. Zawodniczka Świtu Starachowice liczyła na to, iż w Bydgoszczy uda się jej zrewanżować za swoje "niepowodzenie". Cel ten udało jej się w pełni zrealizować.


Starachowiczanka swoją drogę po zwycięstwo rozpoczęła od znakomitego strzelania w kwalifikacjach. Nowak w części dokładnej na 300 możliwych punktów zdobyła 287 "oczek". Co prawda lepszy wynik w trzech seriach uzyskała wspomniana wcześniej Breś (295 punktów), ale w konkurencji pistolet sportowy do końcowego rezultatu liczą się wyniki w obu częściach tej konkurencji. W części szybkiej Agata potwierdziła swoje niesamowite umiejętności strzeleckie i wielki talent. Stypendystka Gminy Starachowice uzyskała w 30 strzałach aż 293 "oczka". W ostatnich 10 strzałach Nowak ustrzeliła komplet punktów - 100 "oczek"!

Rekordowy występ

Zawodniczka Świtu uzyskała łączny wynik kwalifikacji 580 punktów. Agata Nowak wyprzedziła wyprzedziła Martę Barszczak (Legia Warszawa) oraz kolejną naszą znakomitą reprezentantkę Paulinę Tuźnik (Świt) o 20 punktów. Barszczak i Tuźnik uzyskały w kwalifikacjach 560 punktów. Nowak w kwalifikacjach aż 16-krotnie trafiła w "dziesiątkę". Jej wynik 580 punktów okazał się wynikiem zaledwie o 6 punktów słabszym od Rekordu Polski!

W finałowych strzelaniach Agata potwierdziła swoją wysoką formę i po rozegraniu pięciu serii finałowych oraz dziewięciu serii tzw. strefy medalowej nasza zawodniczka wciąż była najlepsza. To kolejny wielki sukces juniorki Świtu Starachowice.

Druga z naszych finalistek - Paulina Tuźnik uplasowała się ostatecznie na piątym miejscu. Paulinie do awansu do najlepszej czwórki zabrakło zaledwie jednego celnego strzału w serii finałowej. W Bydgoszczy w pistolecie sportowym rywalizowała jeszcze Justyna Gadowska. Trzecia z naszych reprezentantek zakończyła eliminacje na 12. miejscu uzyskując wynik 517 punktów.

"Siódemka" Pauliny

W drugiej starachowickiej konkurencji podczas zawodów Pucharu Polski w Bydgoszczy bardzo dobrze spisała się Paulina Tuźnik. W konkurencji pistoletu pneumatycznego (40 strzałów) w gronie 27 zawodniczek Tuźnik zajęła siódme miejsce w kwalifikacjach i awansowała do ósemki. Zawodniczka Świtu uzyskała 373 punkty. Najlepsza Joanna Tomala w eliminacjach ustrzeliła 379 "oczek".
W finale Tuźnik odpadła z dalszej rywalizacji jako druga z czołowej ósemki i utrzymała w ten sposób swoje miejsce uzyskane w kwalifikacjach. Agata Nowak tym razem nie awansowała do grona najlepszych kończąc rywalizację na 11. miejscu (363 punkty), a Justyna Gadowska zajęła 14. pozycję zdobywając 360 punktów.

Źródło: www.starachowice.eu

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA