AAA
Stypendium sportowe dla Agaty Nowak
Poniedzialek, 06 sierpnia 2012r. (godz. 17:10)

Zawodniczka Świtu będzie jedyną stypendystką miasta Starachowice w drugim półroczu 2012 roku. 16-letnia wicemistrzyni Polski w strzelectwie sportowym otrzyma stypendium sportowe w wysokości 3600 złotych brutto.

fot. Gazeta Starachowicka

Agata Nowak będzie otrzymywać stypendium sportowe w drugim półroczu 2012 roku. Zawodniczce Świtu stypendium zostało przyznane zgodnie z uchwałami Rady Miejskiej w Starachowicach. Przy przyznawaniu gminnego stypendium sportowego zostały wzięte pod uwagę wyniki sportowe osiągnięte od stycznia do końca czerwca 2012 roku.


Podopieczna Marka Ratajskiego dokładnie 22 czerwca podczas Mistrzostw Polski Seniorów w strzelectwie sportowym rozgrywanych we Wrocławiu wywalczyła srebrny medal. Agata zajęła drugie miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny (40 strzałów). 16-letnia starachowiczanka podczas wrocławskich mistrzostw rywalizowała o medale ze starszymi od siebie zawodniczkami.

Agata Nowak za swój sukces otrzyma stypendium sportowe w wysokości 3600 złotych brutto. Stypendium będzie wypłacane w ratach miesięcznych po 600 złotych brutto. Uroczyste podpisanie umowy stypendialnej odbyło się we wtorek w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. W spotkaniu, którego gospodarzem był zastępca prezydenta miasta Starachowice Sylwester Kwiecień, udział wzięli reprezentanci klubu Świt: Agata Nowak oraz jej klubowy trener Marek Ratajski.

- Życzę pani dalszych sukcesów sportowych, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jestem przekonany, że zaangażowanie na treningach oraz umiejętności pozwolą na zdobycie kolejnych medali i tytułów mistrzowskich. Poza sukcesami w strzelectwie życzę podobnych sukcesów w życiu rodzinnym, osobistym oraz spełnienia wszelkich marzeń - życzył stypendystce Sylwester Kwiecień wręczając list gratulacyjny oraz zestawy gadżetów promocyjnych przygotowanych dla Agaty Nowak oraz jej trenera.

Przypomnijmy, iż zawodniczka Świtu Starachowice to prawdziwa multimedalistka w ostatnim miesiącu. 16-letnia Agata Nowak od końca czerwca trzykrotnie stawała już na podium najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej. W czerwcu podopieczna Marka Ratajskiego zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski seniorek w konkurencji pistolet pneumatyczny. Za ten sukces młoda starachowiczanka otrzyma stypendium sportowe. Kolejne dwa medale Agata dołożyła już na rozgrywanej w ostatni weekend Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W Krakowie Nowak dwukrotnie zdobyła złote medale. Nasza reprezentantka okazała się najlepsza w pistolecie sportowym oraz pistolecie pneumatycznym.

Agata Nowak to absolwentka Gimnazjum nr 3, która już od września rozpocznie naukę w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Strzelectwo sportowe trenuje od 2,5 roku. Z pewnością zainteresowanie tą dyscypliną sportu Agacie przekazali rodzice, którzy również uprawiali strzelectwo. Jej mama Agnieszka strzelała z karabinu, a tata Grzegorz próbował swoich sił strzelając z pistoletu. Ich córka Agata ma jednak duże szanse, aby "przebić" osiągnięcia rodziców.

- Będę strzelała tak długo, jak tylko można. Lubię to robić. Sporo czasu poświęcam na treningi w klubie - opowiadała podczas wtorkowego spotkania Agata Nowak - Treningi strzeleckie to nie tylko strzelanie. Każdy trening to trenowanie wielu elementów tego fachu: złożenia, różne techniczne zadania do wykonania, zadania wytrzymałościowe czy chociażby niezbyt popularne wśród najmłodszych zawodników "strzelanie na sucho" - wyjaśnił Marek Ratajski.

Zgodnie z zapowiedziami trenera Agaty Nowak nasza zawodniczka już wkrótce stanie się członkiem kadry narodowej juniorek.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA