AAA
III etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Starachowicach
Poniedzialek, 04 czerwca 2018r. (godz. 11:07)

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Starachowicach - etap III

fot. źródło: UM w Starachowicach

- W roku bieżącym Gmina Starachowice realizuje ostatni, trzeci etap kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, budynkiem kończącym tę inwestycję w mieście będzie Szkoła Podstawowa nr 9 - informuje prezydent - szkoła, która dla wielu jest już po termomodernizacji bo jest ocieplona i z zewnątrz może wyglądać, że takie prace już zostały tu wykonane. Nic bardziej mylnego. W tej szkole dopiero zostanie wykonany ogromny zakres robót, który dotyczy m.in. wymiany instalacji elektrycznej, wymiany instalacji centralnego ogrzewania, montażu centralnej ciepłej wody, wykonaniu i montażu pompy ciepła, montażu instalacji fotowoltaicznej, wymiany konstrukcji dachu wraz z pokryciem w segmencie A, wzmocnienia konstrukcji dachu w segmencie B, jak również ocieplenia stropu, ocieplenia podłóg. Te i inne zaplanowane prace będą wykonywane w latach 2018 i 2019.


Agencja Reklamy Marecki.name

Podczas zbliżających się wakacji ruszą prace związane z wymianą instalacji c.o. instalacji elektrycznej, wymianą okien oraz wymianą dachu na części budynku w segmencie A. Wakacje w tym roku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 podobnie jak i Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 4 rozpoczęły się o 2 tygodnie wcześniej, a czerwcowe dni nauki dzieci i młodzież odpracowały w soboty w trakcie roku szkolnego.
Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 4,5 mln zł. Zadanie będzie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa Efektywna i zielona energia Działanie Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Wnioskowane dofinansowanie wynosi 95 procent kosztów kwalifikowanych, ponieważ termomodernizowana placówka znajduje się w obszarze objętym rewitalizacją. Planowany termin realizacji zamówienia to sierpień 2019 r.
- Rozpoczynająca się inwestycja poprawia komfort pracy ale co najważniejsze wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dzieci - mówi dyrektor szkoły Sławomir Jama.- Głównym celem wszelkich inwestycji jest to, żeby poprawić jakość pracy z dziećmi a do tej pory z tym były problemy, bo jest to najstarszy budynek, z roku 1953 funkcjonujący jako obiekt szkolny. Te instalacje, które będą wymieniane mają właśnie tyle lat. Serdecznie dziękuję za tę inwestycję.
Wykonawcą zaplanowanych robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "AGRO-BUD" Jana Szymańskiego ze Starachowic.
- Prace rozpoczniemy w poniedziałek tj. 4 czerwca, zaczniemy od instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania - informuje wykonawca, Jan Szymański.
Zakres zaplanowanych prac obejmuje m.in: wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji elektrycznej, montaż instalacji fotowoltaicznej, montaż pompy ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie izolacji ścian w gruncie, docieplenie stropów pod nieogrzewanym poddaszem, docieplenie stropów nad nieogrzewaną piwnicą, wymiana konstrukcji dachu wraz z pokryciem w segmencie A, wzmocnienie konstrukcji dachu w segmencie B, odbudowa tarasu, roboty remontowe towarzyszące, roboty malarskie, roboty wykończeniowe.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English