AAA
Pozyskano kolejne środki zewnętrzne na modernizację starachowickiej strzelnicy
Poniedzialek, 11 czerwca 2018r. (godz. 07:53)

Trwają prace przy "Modernizacji obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach", planowany termin zakończenia prac to koniec lipca 2019 r. Gmina Starachowice otrzymała kolejne dofinansowanie w wysokości 1 mln 400 tys zł na realizację tego przedsięwzięcia o czym poinformowali Poseł RP Krzysztof Lipiec, Prezydent Starachowic Marek Materek, w spotkaniu uczestniczył także radny Rady Miejskiej Zygmunt Andrejas.

Łączna wartość inwestycji wynosi 5 mln zł, część funduszy na ten cel zabezpieczono w budżecie gminy, dodatkowo na modernizację starachowickiej strzelnicy Starachowice otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2017" była to kwota 1 mln 500 tys zł. Pomoc rzeczową zapowiedział Polski Związek Strzelectwa Sportowego, który starachowicką strzelnicę uznaje za obiekt strategiczny dla rozwoju polskiego strzelectwa, zgodnie z deklaracją do Starachowic trafi sprzęt stanowiący wyposażenie obiektu o łącznej wartości ok. 500 tys. zł.


Agencja Reklamy Marecki.name

Ze względu na ogromny zakres zaplanowanych prac, we wrześniu ubiegłego roku, Gmina Starachowice złożyła kolejny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2018. Wnioskowana kwota dofinansowania to 1 mln 400 tys zł. Dziś, już wiadomo, że te fundusze również trafią do Starachowic.


źródło: UM w Starachowicach
video: TVRatusz

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English