AAA
Nowe miejsca parkingowe na Majówce
Piatek, 22 czerwca 2018r. (godz. 13:38)

Nowe zatoki parkingowe powstały pomiędzy blokami na starachowickim osiedlu Majówka. O zwiększenie liczby miejsc do parkowania aut wnioskowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Dziękuję osobom które uczestniczyły w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego, w tym mieszkańcom osiedla Majówka za zaangażowanie i realizację tego przedsięwzięcia - mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Dzięki ich inicjatywie powstały nowe miejsca postojowe, również dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję pani Renacie Gęburze - wnioskodawczyni, oraz radnemu Rady Miejskiej Mariuszowi Zaborskiemu za wsparcie mieszkańców.


Agencja Reklamy Marecki.name

- Gratuluję pani Renacie Gęburze zwycięskiego projektu i na ręce Zarządu Wspólnoty składam podziękowania za zaangażowanie i chęć zmiany tego osiedla na lepsze. - mówi Mariusz Zaborski radny Rady Miejskiej.

Koszt budowy nowych miejsc postojowych to blisko 50 tys. zł, wykonawcą prac był Zakład Remontowo - Budowlany Bożena Moskalewicz ze Starachowic. Zakres wykonanych prac obejmował m.in.: roboty rozbiórkowe starych, zniszczonych płyt chodnikowych, przełożenie kabla sieci telekomunikacyjnej, ułożenie chodnika z kostki brukowej, betonowej, ułożenie nawierzchni miejsc postojowych z kostki betonowej w tym część z kostki kolorowej dla oznaczenia stanowisk do parkowania i wykonanie schodów betonowych.

Przedstawicielki mieszkańców, które wspólnie z prezydentem oraz radnym wizytowały mikroinwestycję, podkreślają że stanowi ona duże udogodnienie w codziennej komunikacji na osiedlu.

- W imieniu Zarządu i członków Wspólnoty Majówka 22 dziękuję za wykonaną inwestycję, która będzie służyła nam i kolejnym pokoleniom - mówi pani Agnieszka Rokita z Zarządu Wspólnoty. - Nowa, wydzielona strefa do parkowania usprawniła nam codzienne funkcjonowanie, chociażby przez to, że mamy pełny przejazd obok bloku, który wcześniej blokowały zaparkowane tu auta i był problem z wjazdem np. karetki pogotowia, czy samochodu straży.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English