AAA
Mieszkańcy ulicy Skałka już nie będą brodzić w błocie
Poniedzialek, 25 czerwca 2018r. (godz. 09:18)

Zakończył się remont kolejnej ze starachowickich dróg. Ulica Skałka zyskała nową nawierzchnię z betonowej kostki brukowej, utwardzono także zatokę manewrową zlokalizowaną na końcu drogi. O remont, dotychczas gruntowej drogi wnioskowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ulica Skałka po remoncie.
Ulica Skałka po remoncie.
fot. źródło: UM w Starachowicach
Ulica Skałka przed remontem.
Ulica Skałka przed remontem.
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Ulica Skałka to kolejne z zadań, które od wielu lat czekało na realizację - mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Droga miała gruntową nawierzchnię i po deszczu mieszkańcy brodzili w błocie chcąc dotrzeć do swoich posesji. Drogę wyremontowała firma TOPEKO, koszt wykonanych prac to ponad 100 tys. zł. Przed przystąpienie do prac drogowych pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wykonali tu kanalizację sanitarną. Dziękuję pani Krystynie Kolanowskiej, za złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego, natomiast radnym Rady Miejskiej za wygospodarowanie dodatkowych funduszy w gminnym budżecie na ten cel. Mieliśmy bowiem na realizację projektu 50 tys. zł, potrzeby okazały się jednak znacznie większe.


Agencja Reklamy Marecki.name

Zakres prac obejmował m.in.: wykonanie nawierzchni drogi z betonowej kostki brukowej z obustronnym opornikiem, zjazdów do posesji oraz remont i utwardzenie zatoki manewrowej usytuowanej na końcu ślepej ulicy, która umożliwia zawrócenie pojazdu i pozwala uniknąć kłopotliwego manewru cofania.

- Serdecznie dziękujemy panu Prezydentowi, pani Elżbiecie Kucy radnej Rady Miejskiej i mieszkańcom za podpisy złożone pod wnioskiem oraz za wsparcie - mówi Krystyna Kolanowska, wnioskodawczyni.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English