AAA
Odnowiony parking przy ul. Leśnej
Poniedzialek, 25 czerwca 2018r. (godz. 09:26)

Stare, zniszczone płyty ażurowe zastąpiła betonowa kostka brukowa, teren wyrównano, a przy parkingu wybudowano nowy chodnik, teraz tak wyglądają miejsca postojowe przed blokiem przy ul. Leśnej 16. To kolejne przedsięwzięcie zrealizowane z inicjatywy starachowiczan w ramach Budżetu Obywatelskiego.

fot. źródło: UM w Starachowicach

- Rozliczamy się z mikroinwestycji realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego w roku 2018, jedną z nich remont parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Leśnej 16 - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Mieszkańcy skarżyli się na starą, zniszczoną nawierzchnię z płyt ażurowych i złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego o remont parkingu. Inwestycja ta został zrealizowana przez lokalną firmę LIDREN, koszt wykonanych prac to 51 tys. zł. Dziękuję wnioskodawcy panu Henrykowi Jarosowi, mieszkańcom oraz Państwu Jadwidze Piątek i Marcinowi Sowuli radnym Rady Miejskiej.


Zakres wykonanych prac obejmował m.in; roboty rozbiórkowe starych, betonowych, krawężników i płyt ażurowych, roboty ziemne, utwardzenie ciągu pieszego, wykonanie podbudowy, ułożenie nawierzchni z kostki betonowej szarej i czerwonej wyznaczającej miejsca postojowe oraz ułożenie chodnika także z kostki betonowej.

- Nawierzchnia przed remontem była fatalna, zniszczona i pełna dziur. Osiedle jest duże i potrzeba miejsc do parkowania - mówi radny Marcin Sowula. - W imieniu własnym, Rady Miejskiej oraz mieszkańców dziękujemy Panu Prezydentowi za zrealizowane przedsięwzięcie.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English