AAA
Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat
Poniedzialek, 10 lipca 2017r. (godz. 09:05)

Ruszyła przebudowa ciągu pieszego wraz z oświetleniem na odcinku od PZU do ul. Kilińskiego. Obecnie realizowany jest pierwszy etap prac na odcinku od PZU do ul. Czerwonego Krzyża. Inwestycję wizytowali Prezydent Miasta Marek Materek oraz radny Rady Miejskiej Krzysztof Różycki.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Obecnie trwają tu prace rozbiórkowe istniejącego chodnika i muru oporowego. Główny zakres przedsięwzięcia obejmuje: przebudowę ciągu pieszego na odcinku PZU - Czerwonego Krzyża o długości 37 m w tym: wykonanie nawierzchni chodnika z kostki brukowej, betonowej, budowę ściany oporowej żelbetowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, niwelację terenów przyległych. W przyszłym roku planujemy kolejny etap prac, czyli zejście już niżej do ul. Kilińskiego.


Agencja Reklamy Marecki.name

Wykonawcą prac jest firma GROCHBUD II ze Starachowic. Koszt inwestycji 340 tys 724 zł.

- Jako spółdzielcy jesteśmy bardzo zadowoleni, że ruszyła inwestycja o którą od lat zabiegaliśmy. - mówi radny Krzysztof Różycki. - Myślę, że mieszkańcy nie tylko budynków spółdzielczych ale także wspólnot mieszkaniowych będą usatysfakcjonowani, że wizerunek tego osiedla zupełnie się zmieni.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English