AAA
Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo na wodą" na starachowickich basenach letnich
Wtorek, 07 sierpnia 2018r. (godz. 18:32)

W miniony piątek na ternie MOSiR w Starachowicach w rejonie basenów letnich, Komenda Powiatowa Policji wspólnie z dyrekcją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowała akcję informacyjno-edukacyjną połączoną z piknikiem profilaktycznym pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

fot. źródło: KPP w Starachowicach
fot. źródło: KPP w Starachowicach
fot. źródło: KPP w Starachowicach

Okres wakacji jest dla wielu osób czasem relaksu nad wodą, jednak należy również pamiętać o bezpieczeństwie własnym w rejonie akwenów. Z tej okazji w miniony piątek funkcjonariusze ze starachowickiej komendy wspólnie z pracownikami MOSiR zorganizowali piknik profilaktyczny, w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Zastępca Prezydenta Starachowic Ewa Skiba rozpoczęła spotkanie.


Partnerami akcji byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Starachowicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Straż Miejska.

Uczestnicy akcji dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dzieci wzięły udział w konkursach i pogadankach profilaktycznych prowadzonych przez sierż. szt. Annę Kroner z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, a także panią Agnieszkę Pastuszkę z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Dzieci otrzymały drobne upominki oraz słodycze. Wszyscy mieli szansę zobaczyć specjalistyczny sprzęt ratownictwa wodnego prezentowany przez starachowickich strażaków. Ponadto po wysłuchaniu instruktażu dzieci ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na przygotowanym do tego fantomie. Dorosłym rozdano ulotki dotyczące zasad bezpieczeństwa w obrębie akwenów. Przestrzegano przed kąpielą po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu oraz przed odpoczynkiem na tzw. dzikich kąpieliskach.

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków nad wodą i utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września 2018 r.


źródło: KPP w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English