AAA
Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na sztukę "Dziadek do Orzechów"
Wtorek, 16 pazdziernika 2018r. (godz. 09:47)

"Dziadek do orzechów" w wykonaniu artystów NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. SALOMEI KRUSZELNICKIEJ - ROYAL LVIV BALLET już w grudniu w SCK!

W sobotę 8 grudnia o godzinie 15:00 oraz 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury, wydarzenie jakiego bardzo dawno nie było w naszym mieście. Na scenie Centrum Kultury wystąpią artyści NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALETU IM. SALOMEI KRUSZELNICKIEJ - ROYAL LVIV BALLET w sztuce "Dziadek do orzechów".


"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiernie zachwyca publiczność całego świata. Spektakl baletowy do muzyki Piotra Czajkowskiego to bajkowa historia pełna magii, barwnych marzeń, z nieodłącznym wątkiem miłosnym i widowiskiem na najwyższym poziomie artystycznym. Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Poznajemy w nim fantastyczną historię gdzie mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. Czar i magia zimowej pory oraz świątecznej atmosfery oddane wspaniałym tańcem artystów ROYAL LVIV BALLET to bez wątpienia widowisko najwyższej klasy. "Dziadek do orzechów" to także z pewnością wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski. Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami ręcznie szyte stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią Maestro Victora Szczerbakowa pokazują nam wirtuozerię twórców i tancerzy baletu. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza spektakl nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć.

Czas trwania spektaklu - 2 godziny

Bilety w cenie 95zł, 75zł i 55zł do nabycia w kasie Kina Kultura lub online na www.sck.org.pl

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English