AAA
Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Ewy Wiśniewskiej-Zduniak
Wtorek, 12 grudnia 2017r. (godz. 10:04)

Wernisaż dwóch wystaw znakomitej artystki Ewy Wiśniewskiej - Zduniak "Portretowanie" oraz "Pastele" odbędzie się 20 grudnia o godzinie 18.00 w Starachowickim Centrum Kultury (foyer/Galeria na schodach).

Ewa Wiśniewska - Zduniak - urodzona 13 września 1962 roku w Nowogardzie woj. zachodniopomorskie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, specjalność wystawiennictwo. Studia ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, (wydział Form Przemysłowych oraz Grafiki). Ukończyła też Akademię Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Grafiki. Dyplom obroniła w 1999 roku w pracowni projektowania typograficznego prof. Stanisława Łabęckiego.


Od 2016 roku jest doktorantką na kierunku Sztuki Piękne w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Artystka zajmuje się projektowaniem typograficznym, grafiką, warsztatową, fotografią, projektowaniem i aranżacją wnętrz oraz pracą pedagogiczną. Od bez mała 18 lat używa szczególnego narzędzia jakim jest skaner. Dzięki niemu portrety, które są głównym tematem jej twórczości, emanują szczególną aurą. Również sam proces tworzenia (akcje artystyczne - performance), jest nieodzownym elementem jej wypowiedzi artystycznej. Ogromne znaczenie dla życia artystki stanowi muzyka, która jest również inspirację dla jej twórczości. Od 2001 roku bierze udział w działaniach "Gospodarstwa Artystycznego OŚ", skupiającego artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki, głównie muzyków grających na co dzień bardzo różną muzykę w bardzo różnych zespołach i mieszkających w Górach Świętokrzyskich lub w jakiś sposób z nimi związanych a tworzących wielopokoleniowy zespół "Orkiestra Świętokrzyska".
Ewa Wiśniewska-Zduniak to także fundator i koordynator programu Fundacji non profit im. Michała Zduniaka, mającej na celu wspieranie młodych artystów, działalność wydawniczą, edukacyjną i kulturotwórczą. Ma na swoim koncie realizację nagrań płytowych: Stanisława Soyki - "Studio Wąchock", Studium Instrumentów Etnicznych, "LABIRYNTU", "Orkiestry Świętokrzyskiej, Duo - "Opowieści z nad Kamiennej", organizację warsztatów muzycznych prowadzonych przez wybitnych muzyków w Studiu Wąchock.

Wstęp wolny.

REKLAMA