AAA
Będą środki na remont ulicy Granicznej
Wtorek, 20 listopada 2018r. (godz. 07:42)

Remont ulicy Granicznej w Starachowicach w przyszłym roku, zapowiada Prezydent Miasta Marek Materek, Gmina ma szansę otrzymać 50 procentowe dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek opublikowała wstępna listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 - nabór 2018. Na liście znajduje się wniosek złożony przez Gminę Starachowice dotyczący inwestycji pn: Przebudowa ul. Granicznej w Starachowicach z urządzeniem miejsc postojowych.


Zgodnie z zasadami programu dofinansowanie może wynieść 50 procent  wartości zadania. Inwestycja planowana jest do realizacji w roku 2019. 

- Wartość remontu ulicy Granicznej to 1 220 000 zł., wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 610 000 zł - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - 21 listopada 2017 roku podczas, wspólnej z radnym Marcinem Sowulą,  konferencji prasowej przy ul. Granicznej zapowiadałem, że następnym krokiem po wykonaniu oświetlenia będzie opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej remontu tej drogi, kolejnym pozyskanie środków i wykonanie tego przedsięwzięcia. Oświetlenie jest, dokumentacja została zrobiona, środki, wszystko na to wskazuje będą pozyskane, remont zostanie wykonany. Liczę także, że uda nam się pozyskać fundusze na kompleksowy remont ulicy Na Szlakowisku, w tej sprawie złożyliśmy wniosek  w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych, gdzie możliwe dofinansowanie wynosi do 80 procent wartości inwestycji.

Radny Rady Miejskiej Marcin Sowula w imieniu mieszkańców przekazał podziękowanie Wojewodzie oraz Prezydentowi.

- Mieszkańcy od wielu lat czekali na tą inwestycję, droga jest często uczęszczana ponieważ stanowi dojazd do przedszkola, do bloków, wieżowców - mówi radny Marcin Sowula. - Po deszczach ulica jest w tak fatalnym stanie, że trudno jest tędy przejść.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English