AAA
Więcej "Pięknych, bo Zdrowych"
Poniedzialek, 22 lipca 2019r. (godz. 15:00)

Rekordowa liczba kobiet skorzystała z darmowej i kompleksowej diagnostyki ginekologicznej w ramach kampanii społecznej "Piękna, bo zdrowa". Po raz kolejny Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przy współpracy z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości zafundował paniom bezpłatne porady lekarskie oraz badania cytologiczne.

fot. źródło: PZOZ Starachowice

W ciągu 4 tygodni trwania akcji profilaktycznej w Poradni Położniczo-Ginekologicznej przebadało się aż 198 pań. To o 48 kobiet więcej niż zakładano i o 68 więcej niż w ubiegłym roku!


Tegoroczne działania realizowane były pod kątem walki z rakiem szyjki macicy. Kampania społeczna "Piękna, bo zdrowa" prowadzona była w sześciu polskich miastach: Wrocławiu, Łodzi, Zabrzu, Chrzanowie, Warszawie i Starachowicach. W ramach akcji profilaktycznej kobiety mogły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych - bez względu na wiek i termin pobieranej cytologii. Celem działań było zwiększenie świadomości Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych.

Jubileuszowa X edycja kampanii społecznej nakierowana była na dowartościowanie kobiet i ukazanie im powodów, dla których one i ich zdrowie są ważne. W tym roku do badań profilaktycznych zachęcali mężczyźni. Ambasadorami jubileuszowej edycji byli: Łukasz Konopka, Dawid Kwiatkowski, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny i Maciej Orłoś, a hasłem "Drogie Panie, Wasze zdrowie!" #ZDROWIEPAŃ.


źródło: PZOZ w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English