AAA
Dofinansowanie na starachowickie drogi
Sroda, 04 wrzesnia 2019r. (godz. 08:25)

Budowę ulicy Nowej Moniuszki, przebudowę ulic Krańcowej oraz Fryderyka Lempe w ciągu najbliższych dwóch lat zapowiada Prezydent Starachowic Marek Materek. Gmina otrzymała na realizację tych inwestycji 50 procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wymienione drogi to ważne osie komunikacyjne na mapie miasta.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Bardzo pozytywne informacje do nas spłynęły, Pan Premier opublikował listę wniosków, które uzyskały dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - informuje Marek Materek.


- Na liście znalazły się wszystkie wnioski zgłoszone przez Gminę Starachowice, które dotyczące trzech dróg. Pierwsza to jest budowa tzw. Nowej Moniuszki na odcinku pomiędzy ul. Kielecką a ul. Nowowiejską. Przetarg na wykonanie tej inwestycji został ogłoszony, po otwarciu złożonych ofert dowiemy się jakich kwot oczekują od nas wykonawcy zainteresowani realizacją tego zadania. Kolejna to ulica Krańcowa, przy której mieszczą się m.in. Zakłady Mięsne Animex, które zatrudniają blisko 2 tysiące osób oraz firma Star San Duo, która remontuje samochody m.in. na potrzeby polskiego wojska. Trzecia droga to ul. Fryderyka Lempe, ulica na osiedlu Michałów, w której ciągu mamy most na rzece Kamiennej, który również będzie remontowany, wykonawca już został wybrany.

Przetargi na realizację wszystkich trzech przedsięwzięć zostały ogłoszone jeszcze przed publikacją listy przedsięwzięć, które mogą liczyć na rządową dotację. W przypadku przebudowy dwóch ulic Fryderyka Lempe i Krańcowej trwa analiza złożonych ofert i niebawem poznamy wykonawców prac. Natomiast w przypadku budowy ulicy Nowej Moniuszki do 9 września trwa składanie ofert.

- Minus jest taki, że liczyliśmy na dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości inwestycji, niestety otrzymamy wsparcie na poziomie 50 procent - mówi Prezydent Miasta Marek Materek.- Wiedząc jak ważne są to inwestycje dla naszego miasta zrobię wszystko, aby w latach 2019 i 2020 wymienione trzy zadania zostały zrobione. W związku z mniejszym dofinansowaniem niż zakładaliśmy odbędzie się to kosztem innych inwestycji bo będziemy musieli zrezygnować z przedłużenia ul. Batalionów Chłopskich do ul. Kościelnej. W kolejnych latach również będziemy aplikowali, mam nadziej że równie skutecznie, o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Przypomnijmy, że w ramach pilotażu programu Funduszu Dróg Samorządowych, przy 80 procentowym wsparciu, w latach ubiegłych w Starachowicach wykonano remont al. Świętego Jana Pawła II.

źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA