AAA
W Starachowicach powstaną 3 nowe bloki
Poniedzialek, 02 wrzesnia 2019r. (godz. 11:01)

Sześciu oferentów przystąpiło do przetargu ogłoszonego przez Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na budowę trzech budynków wielorodzinnych przy ul. Marszałka Piłsudskiego. Trwa analiza złożonych ofert. Prezes spółki Igor Gajewski mówi - jesteśmy finansowo przygotowani do realizacji tej inwestycji.

Na sfinansowanie tej inwestycji zamawiający zabezpieczył kwotę 12.411.180,98 zł brutto. Natomiast złożone w przetargu oferty opiewają na kwoty od 10 748.722,46 zł do 14 193.033,00 zł.


- Najtańszą ofertę w przetargu złożyła firma Freedom ze Skarżyska - Kamiennej, ta sama, która obecnie realizuje prace rewitalizacyjne w Parku Miejskim oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego. Obecnie trwa analiza dokumentów złożonych przez oferentów i w najbliższym czasie poznamy wykonawcę prac, który przez najbliższe dwa lata będzie budował trzy budynki wielorodzinne przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Będą to trzy bloki po 20 mieszkań w każdym. Wybudowana mieszkania będą wyłącznie na wynajem bez możliwości dojścia do własności. Taki system został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ gwarantuje on, najniższy z możliwych, poziom czynszu w ramach całej gamy projektów programu Mieszkanie +. Chcemy, aby w Starachowicach takie mieszkania powstawały i chcemy zmotywować w ten sposób też innych inwestorów do budowy budynków wielorodzinnych. W tej chwili ceny mieszkań w naszym mieście są rekordowo wysokie. Mam nadzieję, że poprzez tę inwestycję, pobudzimy rynek mieszkaniowy, część osób wynajmie lokale w ramach STBS-u zwalniając mieszkania na wolnym rynku. Oczywiście jest to kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć.


Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starachowicach jest realizowana w ramach programu Społecznego Budownictwa Czynszowego jako jednego z filarów Pakietu: "Mieszkanie +" przyjętego przez Radę Ministrów w Narodowym Programie Mieszkaniowym.

Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" Sp. z o. o. przy realizacji niniejszej inwestycji skorzysta z Finansowania Zwrotnego, które jest udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest to forma kredytu dla TBS`ów, jednak w tym przypadku marżę banku pokrywa w całości Fundusz Dopłat. Wsparcie Rządowe polega w tym przypadku na pokryciu w całości marży banku kredytującego, którym będzie Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy produkt finansowy o niespotykanie niskim koszcie. Dodatkowo Gmina Starachowice będzie w tym przypadku beneficjentem dodatkowego wsparcia z funduszu dopłat, które wyniesie 20% wartości całej inwestycji.

- Jesteśmy przygotowani finansowo do realizacji tego przedsięwzięcia - zapewnia Igor Gajewski prezes Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Inwestycja zakłada budowę 3 budynków wielorodzinnych, łącznie 60 wykończonych lokali mieszkalnych, wyposażonych w kuchenki elektryczne, biały montaż oraz okładziny ścienne i podłogowe. Wszystkie lokale będą posiadały balkony, piwnice i miejsce parkingowe. W każdym z trzech budynków będą znajdowały się 4 lokale o pow. 34,22 m2; 8 lokali o pow. 47,45 m2 oraz 8 lokali o pow. 55,94 m2. Siedziba spółki znajduje się w Urzędzie Miejskim przy ul. Radomskiej, na parterze, pokój nr 20, zapraszamy do składania wniosków.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA