AAA
Drodzy Starachowiczanie!
Piatek, 11 listopada 2011r. (godz. 10:08)

11 listopada 1918 roku, po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim, nastąpił koniec I wojny światowej, a Polska - po stu dwudziestu trzech latach niewoli - odzyskała niepodległość. W tym szczególnym dla Polaków dniu patrzy na nas cała Europa, której zawsze byliśmy i jesteśmy integralną częścią. Od 2004 roku w ramach najwspanialszego w dziejach Europy projektu, jakim jest Unia Europejska.

Joanna Senyszyn
Joanna Senyszyn
fot. Maciej Kowalski
Nastepna wiadomosc:
ť Kurs na stabilizację

Poprzednia wiadomosc:
ť Ciągle wolą łgać

Szczególnego charakteru nabierają dzisiejsze obchody Narodowego Święta Niepodległości w kontekście roli, jaką Ziemia Świętokrzyska odegrała w drodze do wolności. To przecież tu u nas walczyły w Powstaniu Styczniowym oddziały Langiewicza i Hauke - Bosaka. Tu ginęły tysiące bezimiennych bojowników z hitleryzmem.


Nie sposób dzisiaj nie pamiętać o tych, którzy krwią i życiem płacili za to, by nasza Ojczyzna odgrywała kluczową rolę w budowie nowej, zjednoczonej, wolnej od konfliktów Europy. Składamy im hołd i podziękowanie za wszystko, co dla nas zrobili. Mamy świadomość, że bez ofiary i pracy naszych przodków nie przewodniczylibyśmy Unii Europejskiej i nie korzystali z dobrodziejstw demokracji.

Spłacamy ten dług pokoleń walcząc o prawo do wolności dla tych, którym tego prawa się odmawia. Nauczeni postawą naszych przodków stajemy po stronie niewolonych i wykorzystywanych.

Dziś świętujemy najradośniejszy dzień w naszym, polskim kalendarzu. Dzień odzyskania niepodległości po latach niewoli. Z tej okazji życzę nam - wszystkim Obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej - poczucia narodowej i europejskiej dumy, otwartości i wzajemnej życzliwości. Kochajmy się tak, jak kochamy naszą Ojczyznę- Polskę i naszą Małą Ojczyznę - Starachowice.

Wasza Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Joanna Senyszyn


List udostępnił: Maciej Kowalski - asystent posłanki do Parlamentu Europejskiego prof. Joanny Senyszyn

PRZECZYTAJ TAKZE:
Von Nogay - 11-11-2011 15:39
Autopromocja poŚlanki nie przewiduje takich mrocznych wątków :D
Pelek - 11-11-2011 15:33
czyżby pani europosłanka zapomniała, że wywodzi się z prostej politycznej linii z partii która była takim samym okupantem jak ci których wyrzucono w 1918r ?? Czy nie lepiej zacząć od przeprosin za komunizm ??
Von Nogay - 11-11-2011 12:35
Ciężko strawny pseudo patriotyczny Patos.Z niecierpliwością czekam na równie mdłą wersje z okazji bożego narodzenia...
Jesion - 11-11-2011 12:23
No! I to się nazywają normalne, prawdziwe słowa :)
Pawelizda - 11-11-2011 11:14
Czasami mówi jak człowiek...;)
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English