AAA
Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu
Piatek, 08 lutego 2013r. (godz. 20:35)

Starachowiccy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami szkół ponadgimnazjalnych odbywających praktyki zawodowe w Zespole Placówek Oświatowych w ramach Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

fot. KPP w Starachowicach
fot. KPP w Starachowicach

We wtorek, policjanci z Wydziału Prewencji naszej komendy, st. asp. Janusz Kowalewski i sierż. Sebastian Śpiewak uczestniczyli w spotkaniu z uczniami szkół ponadgimnazjalnych odbywających praktyki zawodowe w Zespole Placówek Oświatowych w Starachowicach. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z obchodami Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu.


Policjanci podczas pogadanek omówili właściwe zachowania i podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Ostrzegali również młodzież, że nie należy podawać swoich danych osobowych oraz umieszczać w sieci zdjęć, które mogłyby narazić ich na ośmieszenie. Ponadto mundurowi poinformowali, co należy zrobić, gdy staniemy się ofiarą przemocy w cyberprzestrzeni . Policjanci zwrócili również uwagę na to, że każdy ponosi odpowiedzialność za swoje działania w Internecie, co regulują określone przepisy prawne.

Młodzież obejrzała dwa filmy prewencyjne pt. "W sieci" i "Stalking" oraz spoty dotyczące zagrożeń wynikających z zamieszczania zdjęć w sieci. Mundurowi poruszyli także temat właściwego zabezpieczania swoich kont na portalach społecznościowych.

Źródło: KPP Starachowice

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA