AAA
Starachowice Świetlną Stolicą Ziemi Świętokrzyskiej
Piatek, 05 stycznia 2018r. (godz. 18:29)

Starachowice, po raz trzeci, zostały wybrane najpiękniej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim - w ramach 9 edycji plebiscytu "Świetlna stolica Polski", organizowanego przez Grupę ENERGA. Nagrodą jest 10 tys. zł na cele charytatywne. Przed nami kolejny, etap ogólnopolski.

O wejście do finału Plebiscytu "Świeć się z Energą" walczyły 143 miasta. Wszyscy finaliści otrzymają ufundowane przez Energę urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna, zmywarka, dwie lodówki, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa blendery, dwa parowary, sokowirówka i dwa czajniki elektryczne.


Przed nami etap ogólnopolski. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, w drugim etapie, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski - po jednej z każdego województwa. Świętokrzyskie reprezentują Starachowice, które w pierwszej turze pokonały m.in. Ostrowiec oraz Kielce.

- Brawo Starachowice. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali na Starachowice. Wygraliśmy trzeci rok z rzędu konkurs na najpiękniej oświetlone miasto w okresie Świąt Bożego Narodzenia w regionie - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Przeszliśmy tym samym do etapu ogólnopolskiego, który rusza 8 stycznia i potrwa do 15 stycznia. Pomożecie?

Tytuł "Świetlnej Stolicy Polski" i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł trafi do miasta, które wygra w głosowaniu na stronie SwiecSie.pl.

Przypominamy, że Starachowice do konkursu zgłosiły najnowsze iluminacje świetlne, które w tym roku na okres świąt Bożego Narodzenia stanęły na placu pod skałkami tj. trójwymiarowy napis "I ♥ Starachowice" oraz bombka przestrzenna z ławeczką wykorzystywana jako punkt do robienia pamiątkowych fotografii.

Przypomnijmy, że dzięki głosom oddanym przez starachowiczan, podczas dwóch minionych edycji konkursu, do naszego miasta trafiło łącznie 20 tys. zł, dzięki którym zakupiono energooszczędny sprzęt RTV/AGD dla organizacji pozarządowych m.in. starachowickiego oddziału Caritasu, Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus, do Armii Zbawienia oraz Domu Seniora "Manhattan" i innych. W tym roku, po raz kolejny, wszyscy możemy być fundatorami prezentów dla potrzebujących z naszego miasta, wystarczy wziąć udział w głosowaniu.źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English