AAA
Dobiegła końca przebudowa ulic Smugowej i Miodowej
Piatek, 05 stycznia 2018r. (godz. 18:38)

Do użytku mieszkańców oddano kolejne, przebudowane drogi w południowej części miasta. Ulice Smugowa i Miodowa, jedne z najczęściej uczęszczanych dróg, zyskały nową nawierzchnię, chodniki i zatoki autobusowe. Inwestycja, której łączny koszt to ok. 5 mln. zł z pewnością znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo kierowców i pieszych korzystających z tych tras.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Smugowej na odcinku od ul. Miodowej do ul. Żytniej oraz na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Miodowej, do użytku mieszkańców oddana została także ul. Miodowa na odcinku od ul. 6 Września do ul. Smugowej - poinformował Prezydent Miasta Marek Materek. - Wykonawcą robót była firma BUDROMOST. Prace polegały na przebudowie wymienionych ulic, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni i ciągów pieszych wraz ze wzmocnieniem podbudowy w granicy istniejących pasów drogowych.


Agencja Reklamy Marecki.name

Istotne dla tego przedsięwzięcia, było wykonanie odwodnienia dlatego w ramach inwestycji wybudowano kanalizację deszczową ze studzienkami ściekowymi o łącznej długości ok. 1935,00 metrów, dwa separatory i umocniono rowy odwadniające.

Jak poinformował Dominik Podsiadło dyrektor ds. wykonawstwa firmy Budromost w ramach inwestycji wykonano ponad 2 km nawierzchni bitumicznej, ponad 2 km kanalizacji deszczowej i ponad 5,5 tys m.kw. chodników co przyczyniło się w wymierny sposób do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z tych dróg.

Prace wykonywane na wymienionych odcinkach w południowej części miasta, jak mówi prezydent, tworzą kompleksowe rozwiązanie drogowe, znacząco ułatwiające komunikację mieszkańcom tej części miasta.
- Zakończyliśmy budowę i modernizację ulic Moniuszki, Miodowej i Smugowej czyli głównych osi komunikacyjnych w tej części miasta. - mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Mamy już przygotowaną dokumentację techniczną dla ulicy Jana Pawła II, w roku 2018 będziemy składali wniosek o dofinansowanie do rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na kolejne lata. Planujemy w dwóch etapach tę inwestycję wykonać w całości, to nam utworzy w połączeniu z tzw. Nową Moniuszki cały kompleks ulic z nową nawierzchnią.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English