AAA
Baseny letnie w Starachowicach
Piatek, 26 stycznia 2018r. (godz. 11:12)

Prezydent Marek Materek planuje w Starachowicach budowę odkrytych basenów letnich, miałyby one powstać jeszcze w tym roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli w miejscu gdzie funkcjonowały przed laty.

- Będę proponował, aby w tym roku, kiedy uda nam się przeprowadzić postępowanie na sprzedaż części placu targowego od strony Galerii Handlowej Galardia, część pieniędzy uzyskanych z tej transakcji przeznaczyć na budowę basenów letnich na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Mieszkańcy z sentymentem wspominają czasy, kiedy baseny odkryte funkcjonowały przy ul. Szkolnej, korzystało z nich wiele osób, także spoza naszego miasta. A ten rok jest rokiem szczególnym dlatego, że na zalewie Lubianka nie będzie strzeżonego kąpieliska, czyli dotychczasowa letnia oferta dwóch kąpielisk, które cieszyły się ogromną popularnością, bo korzystali z nich nie tylko starachowiczanie ale również mieszkańcy ościennych powiatów zostanie w najbliższym sezonie ograniczona do jednego kąpieliska nad zalewem Piachy.


Tymczasowe zamknięcie kąpieliska na Lubiance i spuszczenie wody z zalewu spowodowane jest realizowanym przez powiat remontem jazu wodnego. Niebawem też na tym terenie rozpoczną się prace zaplanowane w ramach rewitalizacji zbiornika i związane z montażem w dnie zalewu urządzeń służących do uprawiania sportów wodnych.
W momencie, kiedy nad zalewem Lubianka będą trwały prace doskonałym rozwiązaniem i uzupełnieniem luki w letniej ofercie rekreacyjnej, zdaniem władz miasta, będzie oddanie do użytku otwartych basenów letnich.
Szacunkowy koszt budowy basenów, jak informuje prezydent, jest to około 900 tys zł. W programie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w projekcie uchwał znalazła się propozycja wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego pn. "Baseny letnie w Starachowicach" i przeznaczenia na ten cel w 2018 roku kwoty 20 tys zł na przygotowanie dokumentacji technicznej.
Baseny mają być czynne w okresie letnim. Służyć będą przede wszystkim mieszkańcom Starachowic. Gmina liczy także, że korzystać z nich będą mieszkańcy sąsiednich gmin, a także goście korzystający z noclegów w starachowickich hotelach.
- Sprawdziliśmy jak w innych miastach funkcjonują baseny w budowę których zainwestowały gminy. - mówi prezydent - Inwestycje zwracały się samorządom czasem po półtorej, czasem po dwóch lub trzech sezonach dzięki przychodom uzyskanym ze sprzedaży biletów. Dodam, że miasta te, podobnie jak Starachowice, mają również baseny kryte i kąpieliska. Dlatego nie ma obaw, że będzie dodatkowa konkurencja a uda nam się poszerzyć ofertę letniego wypoczynku.
Podczas lutowych obrad Rady Miejskiej prezydent liczy, że uda się zabezpieczyć w budżecie już całą kwotę na realizację wymienionego przedsięwzięcia.
- W czerwcu baseny już mogłyby zostać zainstalowane, po to aby w lipcu i sierpniu udostępnić je mieszkańcom naszego miasta i okolicznych miejscowości. - mówi Prezydent Marek Materek - Basen odkryty dla osób dorosłych mierzyłby 28 metrów długości, 12,5 metra szerokości i miałby głębokość 1 metr 25 cm. Natomiast basen przeznaczony dla dzieci to basen o długości 15 metrów, szerokości 8 metrów i głębokości 80 centymetrów. Baseny zlokalizowane byłyby na terenie MOSiR-u, pomiędzy parkingiem a wiatą grillową, teren zostałby ogrodzony i dodatkowo wyremontowalibyśmy toalety, które przed laty służyły użytkownikom basenów odkrytych.źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English