AAA
Starachowice rozbłysną na święta
Wtorek, 04 grudnia 2018r. (godz. 13:59)

Ruszyło świąteczne zdobienie miasta, ponad 180 różnych iluminacji świetlnych pojawi się na starachowickich ulicach, skwerach i rondach. Przypomnijmy, że w ciągu minionych trzech lat Starachowice, co roku, zwyciężały w konkursie na najpiękniej oświetlone miasto w regionie w ramach plebiscytu "Świetlna stolica Polski", a w roku ubiegłym dodatkowo zajęliśmy 3 miejsce w kraju. Nagrodą był sprzęt RTV/AGD o wartości 10 tys. zł na cele charytatywne, który trafił do starachowickich organizacji.

Wieszaniem i ustawianiem świątecznych ozdób na terenie miasta zajmuje się, wyłoniona za pośrednictwem platformy zakupowej, firma Cezar.


Agencja Reklamy Marecki.name

- Świąteczne ozdoby pojawią się na placach, skwerach rondach oraz przy najbardziej uczęszczanych ulicach w mieście - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Na placu pod skałkami stanie ozdobiona żywa choinka, podświetlany napis WESOŁYCH ŚWIĄT, świąteczna bombka do robienia zdjęć i napis I♥Starachowice, które w ubiegłym roku bardzo spodobały się mieszkańcom naszego miasta i nie tylko. Na placu stanie także projektor wyświetlający ruchome iluminacje świetlne.

Kolejne świątecznie przybrane żywe choinki, przekazane miastu przez mieszkańców, staną na placu Rynku, przed Urzędem Miejskim, na rondach: im. Solidarności, im. Antoniego Hedy - Szarego i Lecha Kaczyńskiego oraz na skwerze na os. Południe.
Iluminacje świąteczne: sople, kurtyny świetlne oraz tzw. latarniowce zawisną również na słupach oświetleniowych na terenie Rynku, wzdłuż wiaduktu, przy al. Armii Krajowej na terenie wokół fontanny, przy pasażu Staszica, al. Świętego Jana Pawła II, przy ulicach Żeromskiego, Kopalnianej, na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego - tam też stanie napis Wesołych Świąt. Iluminacja świetlna tzw. żyrandol świąteczny ozdobi ronda: im. Zbigniewa Rafalskiego oraz skrzyżowanie ulic Miodowej i al. Niepodległości oraz ulic Kieleckiej i Radomskiej.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English