AAA
Będzie Galeria SKALA
Nareszcie inwestują starachowiczanie
Sroda, 21 wrzesnia 2011r. (godz. 22:23)

To będzie pierwsza tak duża inwestycja w mieście w całości finansowana przez rodzimy kapitał. W powstającej Galerii SKALA przy ul. Krzosa 4, co bardzo ważne, znajdą zatrudnienie nasi mieszkańcy. Cieszą się również z tego członkowie zarządu firmy "SCALE". Jak mówią, to najlepsze, co mogą zrobić dla swoich krajan.

Galerii SKALA przy ul. Krzosa 4
Galerii SKALA przy ul. Krzosa 4
fot. Gazeta Starachowicka
Nastepna wiadomosc:
ť Budują już rondo

Poprzednia wiadomosc:
ť Oskarżyciel przyjść nie może

W obiekcie przy ul. Krzosa 4 w Starachowicach trwają prace. Rozmawiamy o planach budowy Galerii prezesami firmy "SCALE" Sp. z o.o.: Grzegorzem Żyłą i Tomaszem Bujakiem.


- Od kilku tygodni widoczne są prace w budynku przy ul. Krzosa 4. Czy są związane z budową Galerii?

G. Ż.: - Częściowo tak. Aktualnie jest modernizowana i przebudowywana istniejąca struktura budynku, co pozwoli na wejście z kolejnymi robotami. Pierwszym krokiem są prace w części wynajętej przez bank ING, po zakończeniu których będzie to najnowocześniejsza placówka bankowa w Starachowicach i jedna z nowocześniejszych w Polsce.

- Kiedy zaczną się roboty budowlane na zewnątrz budynku ?

T.B.:- Budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, termin zależy jednak od otrzymania pozwolenia. Gdy go dostaniemy, ruszy pierwszy etap robót.

- Proszę przybliżyć szczegóły tego etapu…

T.B.: - Zaczniemy realizować inwestycję od strony parkingu Carrrefoura, gdzie będzie zlokalizowane jedno z wejść do galerii. Rozpocznie się też adaptacja większości istniejącej struktury budynku, co da nam możliwość oddania do użytku części galerii już w pierwszym kwartale 2012 r.

- Starachowiczan interesuje, ile punktów handlowych będzie w obiekcie i jakie marki? Mówi się o tych z nawyższej półki. Prawda to?

G.Ż.:- To uzależnione jest od prac modernizacyjnych w istniejącej strukturze. Na początku, po pierwszym etapie prac, będzie ich około 10. Oczywiście mamy już podpisane umowy z kilkoma najemcami, firmami markowymi, które są motorami ściągającymi klientów bardzo dobrym towarem, w bardzo atrakcyjnych cenach. Na takich będziemy bazować. Reszta jest na razie tajemnicą handlową, zdradzę tylko, że kolejka oczekujących na podpisanie umów jest zadowalająca.

- O.K. Na początek kilkanaście sieciowych sklepów, a później?

T.B.: - Planujemy zakończyć II etap w takim terminie, by otworzyć Galerię pod koniec drugiego kwartału.

- Obiekt będzie duży, to widać. Co z wyposażeniem, parkingami, bo wiadomo, że klienci są tego ciekawi?

G.Ż.: - Galeria SKALA będzie miała parking podziemny, schody ruchome oraz będzie współgrała z istniejącym budynkiem. Zamierzamy pozostawić architekturę z lat 50. tak wtopioną w ten teren, by połączyć to z nowoczesnością. Uważamy, że wnętrze przez to rozwiązanie będzie nietuzinkowe. Takie rozwiązania są na topie w całym świecie i my chcemy w tym trendzie budynek wybudować. Mamy nadzieję, że właśnie dlatego będzie jeszcze bardziej przyjazny klientowi.

- We wszystkich galeriach są zazwyczaj markety spożywcze, czy w SKALI również?

T.B : - Nie planujemy w naszej galerii marketu spożywczego. Chcemy, by Klienci mieli komfort zakupów w sieciowych placówkach handlowych poszukiwanych branż i marek. Będzie ich około kilkadziesiąt, więc wybór towarów równie bogaty. Będzie można w spokoju robić zakupy i odpocząć w międzyczasie w kawiarni. Takie są nasze plany i pewnie przypadną do gustu naszym krajanom. Na taki obiekt czekali przecież długo.

- Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia.

(A.B.)

Dołącz do grona fanów Portalu Wirtualne Starachowice na Facebooku!

REKLAMA