AAA
Rolniku! Możesz nie dostać decyzji!
Nie trzeba się denerwować
Poniedzialek, 15 pazdziernika 2012r. (godz. 12:25)

Decyzja z ARiMR o przyznaniu płatności może nie dotrzeć do rolników, którym została przydzielona i nie doszło do żadnych sankcji, potrąceń czy innych uchybień, skutkujących jej zmniejszeniem. Bez powiadomienia listownego, pieniądze trafią na konto rolnika.

ARiMR
ARiMR
fot. Gazeta Starachowicka
Nastepna wiadomosc:
ť Szykują remonty dróg

Poprzednia wiadomosc:
ť Wpadli z narkotykami

W czerwcu do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na terenie całego kraju wpłynęły ostatnie wnioski, obłożone sankcjami terminowymi. Obecnie dobiega końca ich weryfikacja. Wciąż nie ma jeszcze rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie stawek płatności na rok 2012. Warto jednak wiedzieć, że zmieni się sposób doręczania decyzji.


- Ze względu m.in. na poszukiwane ostatnio, chyba w każdej branży oszczędności, przyjęto rozwiązania, które będą skutkowały tym, że jeżeli deklaracja rolnika zawarta w złożonym do biura powiatowego wniosku o płatności bezpośrednie, ONW, rolno- środowiskowe oraz zalesieniowe będzie spełniona w 100%, to decyzja o przyznaniu tychże płatności nie będzie wysyłana - tłumaczy Michał Sendecki, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Starachowicach.

- Za termin przyznania płatności będzie uważało się dzień, w którym płatność trafiła na konto wnioskodawcy. Oczywiście, jak w każdym postępowaniu administracyjnym, tak i w tym, beneficjent będzie miał możliwość zapoznania czy odwołania się od decyzji. Od dnia wpływu środków na konto bankowe rolnik będzie miał 14 dni na złożenie prośby o dostarczenie decyzji w wersji papierowej lub złożenie odwołania. W przypadku żądania dostarczenia przez Biuro Powiatowe decyzji, możliwość odwołania się od niej będzie jeszcze przez 14 dni od dnia jej otrzymania.

W przypadku odwoływania się wraz z odwołaniem od decyzji w sprawie przyznania płatności, rolnik powinien złożyć potwierdzenie uznania przyznanej płatności na rachunku bankowym. Może ono mieć formę wydruku z elektronicznego rachunku bankowego, wyciągu z rachunku bankowego czy dokumentu potwierdzającego wystawionego przez bank. Zaznaczyć należy jednak, że taki tok postępowania będzie dotyczył jedynie tych wniosków, w których w całości będą spełnione roszczenia rolników. Innymi słowy: takich, w których nie doszło do żadnych potrąceń, sankcji, czy innych uchybień lub nieprawidłowości skutkujących zmniejszeniem wnioskowanej płatności.

Warto zatem w wielu przypadkach zamiast oczekiwać korespondencji z decyzją z biura powiatowego, częściej sprawdzać saldo konta podanego we wpisie do ewidencji producentów.

(An)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA