AAA
Kampania edukacyjna "Czas na wzrok" i bezpłatne badania ostrości wzroku
Poniedzialek, 29 kwietnia 2013r. (godz. 22:46)

Nie możesz odczytać drobnego druku w gazecie lub masz problem z przeczytaniem wiadomości na ekranie telefonu? W ramach akcji "Czas na wzrok" mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat prezbiopii - procesu, który dotyka ludzi po 40. roku życia. W dniach od 13 do 31 maja organizatorzy kampanii edukacyjnej zapraszają osoby po czterdziestce na bezpłatne badania ostrości wzroku do wybranych salonów optycznych.

fot. www.czasnawzrok.pl
fot. www.czasnawzrok.pl
Nastepna wiadomosc:
ť Długi majowy weekend

Poprzednia wiadomosc:
ť Więcej o selekcji odpadów

Kampania edukacyjna "Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce" wystartowała 26 kwietnia i potrwa do 30 czerwca b.r. W ramach akcji, w dniach od 13 do 31 maja mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, powyżej 40. roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań ostrości wzroku w wybranych salonach optycznych. Lista salonów optycznych dostępna jest na stronie internetowej dedykowanej prezbiopii www.czasnawzrok.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na badania należy umówić się wcześniej telefonicznie lub osobiście podając przy rejestracji hasło kampanii "Czas na wzrok".


Celem akcji jest dostarczenie informacji na temat prezbiopii oraz najlepszych sposobów jej korygowania. - Prezbiopia nie jest chorobą - jest procesem fizjologicznym wynikającym ze starzenia się organizmu i zmniejszenia elastyczności pewnych elementów gałki ocznej. Spotyka się ją zarówno u osób z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz u osób bez wad wzroku - wyjaśnia prof. Marta Misiuk - Hojło, Kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. - Okuliści zauważyli, że wiele osób zbyt późno decyduje się na korekcję widzenia do bliży za pomocą specjalnych soczewek okularowych. Opóźnienie decyzji o odpowiedniej korekcji wzroku może skutkować przewlekłymi zapaleniami spojówek, uporczywymi bólami głowy i innymi zaburzeniami widzenia. Tych kłopotów można by uniknąć gdyby w odpowiednim czasie okulista zapisał okulary korygujące. To skłania środowisko okulistyczne do szerszego rozpowszechniania informacji na temat prezbiopii i możliwości korekcji - mówi prof. Marta Misiuk - Hojło.

Więcej szczegółów na temat prezbiopii oraz rozwiązań dla prezbiopów znajduje się na stronie internetowej www.czasnawzrok.pl. Do tej pory kampanię "Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce" przeprowadzono z sukcesem w województwach: dolnośląskim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, łódzkim i opolskim.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

PRZECZYTAJ TAKZE:
pegos - 30-04-2013 14:37
dziękuję; miłego weekendu :)
Krystyna9 - 30-04-2013 09:43
tu masz wszystko zaznaczone : http://czasnawzrok.pl/znajdz-optyka/swietokrzyskie/starachowice a daty podane są wyżej i w linku jest wszystko opisane
pegos - 30-04-2013 09:25
a w St-ch gdzie to będzie, i kiedy?
REKLAMA