AAA
Bezpłatne badania spirometryczne
Czwartek, 07 wrzesnia 2017r. (godz. 12:23)

W ramach obchodów Dni Spirometrii 2017, w dniach 25, 26, 28 i 29 września 2017 r. Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, będzie bezpłatnie wykonywała badania spirometryczne.

fot. źródło: PZOZ w Starachowicach

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem, które pozwala ocenić pojemność i przepływ powietrza przez płuca oraz ich funkcję. Jest niezbędna do potwierdzenia diagnozy chorób układu oddechowego jakimi są: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) oraz astma. W większości przypadków przyczyną tej choroby jest wieloletnie palenie papierosów. Dlatego szczególnie zachęcamy do wykonywania spirometrii osoby po 40. roku życia, które regularnie palą lub paliły tytoń.


Zalecenia dla pacjentów przed badaniem:
- Nie należy palić tytoniu na godzinę przed badaniem.
- Nie należy wykonywać intensywnego wysiłku (45 minut przed badaniem).
- Nie należy spożywać obfitego posiłku (2h przed badaniem).
- Strój badanego powinien być luźny i nie krępować ruchów.

Badania będą wykonywane w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc (budynek E, piętro I, pokój nr 135) 25, 26, 28 i 29 września 2017 r. w godzinach zarówno przedpołudniowych, jak i popołudniowych (dokładny termin i godzina badania do ustalenia podczas zapisu).

Zapisu na badanie spirometryczne można dokonać w Punkcie Informacyjnym Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej (parter - budynek Przychodni) lub telefonicznie pod nr telefonu 273-98-15 w godzinach od 7.00 do 13.30.


źródło: PZOZ w Starachowicach

REKLAMA