AAA
Więcej zieleni na starachowickim Rynku
Poniedzialek, 05 czerwca 2017r. (godz. 10:25)

Na starachowickim Rynku zmieniono aranżację zieleni. Decyzją prezydenta miasta Marka Materka, na płycie głównej ustawione zostały ogromne donice z zasadzonymi drzewkami, wymieniono dotychczasowe nasadzenia w gazonach i ustawiono nowe obsadzone ozdobnymi trawami.

fot. źródło: UM w Starachowicach

- Otrzymywałem od mieszkańców wiele krytycznych uwag dotyczących wyglądu naszego Rynku. - mówi Prezydent Marek Materek - Dlatego podjąłem decyzję o zmianie dotychczasowej aranżacji zieleni. Zakupione zostały donice z platanami. Na płycie dodatkowo ustawiono gazony z ozdobnymi trawami. Wymieniono rośliny także w gazonach stałych. Myślę, że starachowicki Rynek będzie wyglądał dużo lepiej, a mieszkańcy z przyjemnością będą tam spędzać czas.


Łącznie wykonanie dodatkowych elementów aranżacji zielni na placu Rynku obejmowało ustawienie pięciu donic z drzewami egzotycznymi, 6 sztuk donic z granitu w których zasadzono trawy ozdobne. Aranżacja obejmuje także wymianę nasadzeń w gazonach stałych znajdujących się przy ul. Wysokiej w których zasadzono kosodrzewinę, jałowce i trawę ozdobną.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English