AAA
Walczą z dzikimi wysypiskami
Czwartek, 10 maja 2018r. (godz. 11:39)

Starachowiccy Strażnicy Miejscy prowadzą działania mające na celu identyfikację i likwidację miejsc, w których powstają "dzikie wysypiska". W trakcie dotychczasowych działań ujawniono 38 przypadków nielegalnych wysypisk na terenie naszego miasta. Zadaniem rewirowych jest prowadzenie postępowań, które ujawnić mają sprawców nielegalnego pozbywania się odpadów i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

fot. źródło: SM Starachowice
fot. źródło: SM Starachowice
fot. źródło: SM Starachowice

Najczęściej zanieczyszczane są tereny leśne, przydrożne rowy oraz brzegi zbiorników wodnych. Największy problem stanowią jednak dzikie wysypiska powstające na terenach prywatnych, których właścicieli nie można ustalić.


Agencja Reklamy Marecki.name

Według statystyk przeciętny Polak produkuje rocznie około 283 kg odpadów komunalnych. Niekontrolowane pozbywanie się odpadów prowadzi nie tylko do pogorszenia wyglądu i estetyki naszego najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wywiera negatywne skutki na środowisko naturalne.

Czy wiesz, że….
- jednorazowe plastikowe reklamówki produkuje się sekundę, używa średnio przez 25 minut, a rozkładają się do 450 lat (podobnie długo jak papierki od cukierków);
- syntetyczne składniki gumy do żucia odpowiedzialne są za zanieczyszczenie gleby przez około 5 lat;
- puszka po konserwie rozkłada się w wilgotnej ziemi około 10 lat;
- czas rozkładu butelki PET to 100 - 1000 lat!

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English