AAA
Podatki wzrosły o inflację
Nie o 9%
Sroda, 29 wrzesnia 2010r. (godz. 11:12)

Radni miejscy uchwalili w miniony piątek podatki od nieruchomości na 2011 rok. Stawki wzrosną tyko o wskaźnik inflacji, czyli o 2,6%. Tylko, bo uchwała przygotowana przez prezydenta zakładała 9- procentowy wzrost.

Urząd Miasta
Urząd Miasta
fot. hmr

Na początku radni w o ogóle nie chcieli jej przyjmować. O zdjęcie z porządku obrad zawnioskował przewodniczący rady Zbigniew Rafalski argumentując, że dwie komisje rady miejskiej nie zaakceptowały proponowanych stawek.


- W takim razie, na jakiej podstawie przygotujemy budżet na 2011 rok, który musimy przedstawić do 15 listopada? Musimy wiedzieć na czym stoimy, dlatego uchwała musi by dziś podjęta – uświadomił Wojciech Bernatowicz.

Do radnych przemówiła ta argumentacja. Przygotowali jednak własną wersję uchwały z niższymi stawkami i za taką jednogłośnie podnieśli rękę.

- W związku z tym, że stawki podatkowe będą wyższe tylko o inflację tracimy na tym 1 mln zł. Mam nadzieję, że osoby, które na konferencjach prasowych tak bardzo się troszczą o stan budżetu już nie będą składać różnych obiecanek - stwierdził kąśliwie prezydent.

(iwo)

Dołącz do grona fanów Portalu Wirtualne Starachowice na Facebooku!

REKLAMA