AAA
"Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki"
Poniedzialek, 13 marca 2017r. (godz. 10:36)

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach zaprasza uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych powiatu starachowickiego do udziału w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów pod nazwą: "Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki."

fot. źródło: US w Starachowicach

Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem "Ziemniakiem" Latałą.


Jak wziąć udział w Programie?

Program startuje 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 500 zestawów, w razie wyczerpania zapasów możliwe jest pobranie materiałów w wersji elektronicznej ze strony www.
Zestaw zawiera: scenariusz lekcji dla nauczyciela oraz teczkę na materiały, 1 plakat edukacyjny, 4 zestawy 20 kart edukacyjnych do gry, długopisy z logo programu oraz płytę CD z prezentacją PowerPoint, krótkometrażowym, animowanym filmem edukacyjnym, filmem instruktażowym "Ziemniak radzi: jak robić dobry film".

Konkurs krok po kroku:

W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu edukacyjnego i organizuje debatę na temat pozytywnych aspektów płacenia podatków. Następnie uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach opracowują scenariusz filmu "Pozytywnie o podatkach", a następnie go nagrywają. Nauczyciel zgłasza film do konkursu poprzez wypełnienie formularza konkursowego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl.
W II etapie Komisja Konkursowa wybiera dziesięć najlepszych filmów zgłoszonych ze szkół z całej Polski.
W III etapie 10 najwyżej ocenionych Zespołów czeka wycieczka do Warszawy na uroczysty finał i wręczenie nagród oraz prezentację najlepszych filmów. Główną atrakcją dla gimnazjalistów będą warsztaty filmowe z Youtuberem "Ziemniakiem".
Dołącz do Finansoaktywnych! Aby dowiedzieć się więcej o projekcie oraz zapoznać się z materiałami edukacyjnymi programu wystarczy odwiedzić stronę www.finansoaktywni.pl

Więcej informacji o programie udzielają:
Marta Szczepańska - Ministerstwo Finansów, e-mail: marta.szczepanska@mf.gov.pl , tel. (48-22) 694-46-61;
Marta Bełza - e-mail: m.belza@synertime.pl, tel. 668-132-412, (48-22) 544-05-15


źródło: US w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English