AAA
Jest wsparcie dla organizacji pozarządowych
Sroda, 04 wrzesnia 2013r. (godz. 22:27)

7 organizacji pozarządowych z terenu powiatu starachowickiego otrzymało wsparcie w ramach projektu "Trasa 78 - ze śląskiego w świętokrzyskie". Każda z nich współpracuje z trenerem i otrzyma grant finansowy na rozwój organizacji.

fot. Stowarzyszenie Edukacja przez Internet

W Świętokrzyskim Centrum Biznesu spotkali się przedstawiciele czterech starachowickich organizacji pozarządowych, uczestnicząc w spotkaniu sieciującym dotyczącym współpracy trzeciego sektora z miastem.


- Dziękuję Stowarzyszeniu Edukacja przez Internet za wsparcie jakie otrzymały nasze organizacje. Zaprosiłem Was do Starachowic ponieważ uważam, że organizacje pozarządowe z naszego terenu powinny przestać ograniczać się w staraniach o środki do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Najwyższy czas szukać pieniędzy poza naszym powiatem i starać się po nie sięgać. Mam nadzieję, że wsparcie trenerów i osób zaangażowanych w ten projekt szybko przyniesie oczekiwane efekty. Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej daje szansę na pozyskiwanie środków na rozwój kapitału ludzkiego. Powinniśmy się do tego maksymalnie dobrze w Starachowicach przygotować. Największym kapitałem, który mają Starachowice są ludzie, którzy tu mieszkają i pracują. Musimy wykorzystać potencjał, który tkwi w Starachowicach by Miasto mogło się rozwijać. Pobudzenie organizacji pozarządowych do większej aktywności jest bardzo ważne. Dziękuję za to, że pomogliście i proszę o więcej - mówił Marek Materek, prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Projekt: Starachowice, Stowarzyszenia JES Jakość, Energia, Starachowice, Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych "Nasze Miasto" oraz Stowarzyszenia Promocji Nauczycielskiego Chóru "Concentus" podzielili się swoimi doświadczeniami i zaproponowali rozwiązania, aby rozwijać dialog na płaszczyźnie miasto-organizacje pozarządowe.

Anna Korycińska - coach w projekcie "Trasa 78 - ze śląskiego w świętokrzyskie", w ramach które spotkanie się odbyło przedstawiła również organizacjom możliwość ubiegania się o dotacje z trybu małych zleceń.

Organizacje, które otrzymały wsparcie w ramach projektu:

1. Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych w Starachowicach "Nasze Miasto"
2. Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach.
3. Stowarzyszenie Tradycja i Nowoczesność
4. Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Zwierzak,
5. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej "Meridies"
6. Stowarzyszenie Promocji Chóru Nauczycielskiego "Concentus"
7. Stowarzyszenie JES Jakość Energia Starachowice

Źródło: Stowarzyszenie Edukacja przez Internet

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA