AAA
Sukces Stowarzyszenia JES i samorządu Starachowic
Niedziela, 19 stycznia 2014r. (godz. 22:48)

Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice i władze samorządowe Starachowic zostały nominowane do prestiżowej nagrody Super Samorząd 2013 r. pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, za działania w akcji Masz Głos Masz Wybór w ubiegłym roku. Nominowanych jest tylko 13 organizacji i samorządów z całej Polski, wśród nich Starachowice jako jedyne w województwie świętokrzyskim.

www.jes.org.pl
www.jes.org.pl

Laureaci zostaną wybrani przez jury w składzie: Ewa Barlik (dyrektorka Biura Stowarzyszenia Gazet Lokalnych), Nathalie Bolgert (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), prof. Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego), Przemysław Radwan (dyrektor Stowarzyszenia Szkoła Liderów). Przy wyborze laureatów oceniane będą pomysłowość oraz skuteczność działań.


Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 28 lutego 2014 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Organizatorzy w następujący sposób uzasadnili nominację i przedstawili sylwetkę organizacji:

Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice skupia osoby wrażliwe na problemy miejscowej młodzieży i chcące angażować się w życie swojego miasta. W maju 2013 roku członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że wskazane jest powołanie pełnomocnika miasta ds. młodzieży. Wspólnie z innymi organizacjami (przyp. JES: Grupą projektową For a Better Future, Stowarzyszeniem Słoneczna Integracja, Młodzieżową Radą Miasta Starachowice, Młodzieżową Radą Miasta Wąchock) i przedstawicielami urzędu (w tym wiceprezydent) zbierali informacje o tym, jak wygląda współpraca młodych ludzi i władz samorządowych w innych miastach. Zorganizowali też poświęcone tej tematyce spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski. Dzięki zbieranej wiedzy, wypracowywali model najodpowiedniejszy dla Starachowic, a w listopadzie w Urzędzie Miasta powołano pełnomocnika. Warto podkreślić, że sprawy młodych mieszkańców zostały potraktowane bardzo poważnie, co zasługuje na szczególne uznanie, gdy weźmie się pod uwagę nadzwyczajne okoliczności - prezydent miasta wyłączony jest z życia publicznego ze względu na zarzut korupcji i odbywaną karę.

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA