AAA
Podziękowali za wsparcie w sfinansowaniu wyjazdu
Czwartek, 26 stycznia 2017r. (godz. 12:21)

Licealiści z II LO w Starachowicach podziękowali władzom powiatu za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu do USA. Dla wielu była to podróż życia.

fot. źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach
fot. źródło: Starostwo Powiatowe
w Starachowicach
fot. źródło: Starostwo Powiatowe
w Starachowicach

Do Nowego Jorku zaprosił licealistów ksiądz Jakub Ciołak - absolwent II Liceum Ogólnokształcącego, który przez kilka lat pracował w Rzymie, a ostatnio jest nauczycielem w katolickiej szkole St. Joseph by-the-Sea High School w Staten Island w Nowym Jorku. W podróż za wielką wodę wybrało się 18 uczniów i dwoje nauczycieli: Anna Malinowska i Krzysztof Duma. Mieli oni okazję zwiedzić Nowy Jork, Waszyngton i Filadelfię. Byli też w polskiej ambasadzie i ONZ. Mieszkali u polskich rodzin, dzięki czemu mieli możliwość nawiązać lepsze kontakty i poznać lepiej jak wygląda kształcenie w St. Joseph by-the-Sea High School - szkole bez podręczników.


- Dziękujemy za pomoc w spełnieniu marzeń - mówili uczniowie, którzy odwiedzili w czwartek starostę Dariusza Dąbrowskiego, dziękując za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu. Powiat wsparł szkołę kwotą 6 tys. zł w realizacji projektu "Nowy Jork 2016".


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA