AAA
Otrzymają finansowe wsparcie
Najzdolniejsi uczniowie
Poniedzialek, 18 marca 2013r. (godz. 14:17)

W piątej edycji Regionalnego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wyróżniono dwunastu wychowanków szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu i okolic.

fot. Gazeta Starachowicka

Program ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych poprzez udzielenie wsparcia osobom napotykających na bariery o charakterze środowiskowym, ekonomicznym, geograficznym i zdrowotnym, utrudniające lub uniemożliwiające im dostęp do usług edukacyjnych. Pomoc materialną w kwocie 3600 zł, płatną w dwóch ratach, otrzymało 204 uczniów z województwa świętokrzyskiego, w tym 12 z powiatu starachowickiego i okolic.


W rankingu na 51. pozycji znalazł się uczeń III klasy Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika Ponurego w Bodzentynie, który może pochwalić się średnią ocen 5,2. Gimnazjalista jest laureatem wojewódzkiego konkursu fizycznego dla uczniów gimnazjów oraz polsko - ukraińskiego konkursu fizycznego "Lwiątko". 70. miejsce zajął wychowanek II klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pawłowie Patryk Grunt. Średnia jego ocen to 5,63. 90. lokatę zajęła natomiast starachowiczanka Iga Gruca z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Tegoroczna maturzystka jest finalistką XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej ze średnią ocen 4,92. Katarzyna Stachowicz z Gimnazjum Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu jest w rankingu 126. Uczęszcza do III klasy i może pochwalić się średnią 5,33.

Trzy miejsca za nią uplasował się Jakub Sar - uczeń III klasy Gimnazjum nr 1 im. A Hedy "Szarego" w Starachowicach (5,26). Na 133. miejscu zaszczytnej listy znalazła się pierwszoklasistka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach Aleksandra Pożoga (5,56), a dziewięć miejsc za nią, ze średnią ocen 5,38, uplasował się uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie Grzegorz Głuszek. Powody do radości i średnią 5,57 ma również 149. w rankingu Natalia Sidor, która uczy się w III klasie Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w naszym mieście. Drugoklasista ze "Staszica" Rafał Mularczyk, z wynikiem 5,44, figuruje na liście z numerem 162, a trzy miejsca za nim znalazł się jego szkolny kolega Mateusz Seweryn z kl. I i średnią 5,33. Stypendium otrzymał również Wojciech Tarczoń, który uczy się w Gimnazjum nr 3, a jego średnia ocen to aż 5,73. Listę naszych stypendystów zamyka pierwszoklasistka ze "Staszica" Weronika Kwapisz, która na 186. miejscu uplasowała się ze średnią 5,47.

Każdy z nich otrzymał stypendium w wysokości 3,6 tys. zł z przeznaczeniem na edukację, nie tylko na książki, ale również m.in. na sprzęt komputerowy czy kursy. Po 500 zł otrzymali nauczyciele-opiekunowie stypendystów.

(Kas)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA