AAA
Będzie oddział chirurgii naczyniowej w PZOZ ?
Sroda, 11 pazdziernika 2017r. (godz. 10:49)

Władze powiatu czynią starania w sprawie powstania oddziału chirurgii naczyniowej w Powiatowym Oddziale Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Wystosowały już pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu środków na jego funkcjonowanie. Wsparcie dla działań Zarządu Powiatu, zapowiedzieli 9 października br., na konferencji prasowej parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Starostwo Powiatowe w Starachowicach

W Powiecie Starachowickim jest ponad 90 tys. mieszkańców. W dużej części są to osoby w zaawansowanym wieku, które wcześniej czy później będą potrzebowały pomocy chirurgów naczyniowych.


- Widzimy dużą konieczność powstania takiego oddziału w naszym szpitalu - mówi starosta Danuta Krępa. - Potrzebny do tego jest zespół wykwalifikowanych ludzi i my taki zespół mamy. Mamy wysokiej klasy specjalistów, którzy mogą świadczyć usługi na wysokim poziomie i którzy deklarują chęć pracy na takim oddziale.

Drugim niezbędnym czynnikiem są środki, o które władze wystąpiły już do Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Myślę, że uda się nam stworzyć taki oddział, przy wsparciu NFZ. To będzie bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców, które oczekują tego od władz - powiedziała starosta.
Swoje poparcie dla działań władz powiatowych zapowiedzieli na konferencji posłowie i Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Lipiec, Marek Kwitek i Andrzej Kryj, a także wicewojewoda Andrzej Bętkowski, podkreślając że w przypadku schorzeń naczyniowych czynnikiem decydującym o życiu pacjentów jest czas. A ten, po zamknięciu oddziału PAKS w Starachowicach, wydłuży się znacznie. Najbliższe oddziały naczyniowe znajdują się bowiem w Kielcach i w Końskich.

- Wiadomo, że im więcej takich oddziałów w regionie, tym większe bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - mówił wicewojewoda A. Bętkowski, zapewniając że będzie czynił starania aby wykorzystać właściwie starachowicki potencjał w celu ochrony zdrowia mieszkańców.
Przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Margula deklarował na konferencji, że wszystkie projekty uchwał wpływające w tej sprawie będą rozpatrywane przez Radę Powiatu w możliwie najkrótszym terminie.

Jeszcze w tym tygodniu, jak zapowiedziała starosta Danuta Krepa, powołany zostanie zespół, który zajmie się opracowaniem koncepcji funkcjonowania oddziału chirurgii naczyniowej w PZOZ. O kolejnych działaniach Zarząd Powiatu będzie informował mieszkańców.


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English