AAA
Będzie bezpiecznej, kolejne starachowickie ulice przechodzą remont
Sroda, 28 sierpnia 2019r. (godz. 10:40)

Zakończono budowę ulicy Słonecznej, dobiega końca remont ulicy Granicznej, prace remontowe trwają również na ulicach: Żytniej, Stromej, Na Szlakowisku, Podlesie, Spadowej. Ekipy drogowców pracują w różnych częściach miastach. Gmina Starachowice na realizację większości inwestycji pozyskała dofinansowanie z funduszy rządowych.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

Prezydent Miasta Marek Materek wspólnie z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek wizytowali remontowaną ulicę Żytnią. Prace prowadzone są na odcinku od ul. Smugowej do ul. 6 Września. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni jezdni na odcinku o długości 1185, budowę nowych chodników i zjazdów.


- Koszt tego przedsięwzięcia to około 1 mln 700 tys zł i realizowane jest ono dzięki dofinansowaniu jakie dostaliśmy z środków rządowych za pośrednictwem Wojewody Świętokrzyskiego pani Agaty Wojtyszek - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Prace na odcinku od ul. Smugowej do al. Św. Jana Pawła są mocno zaawansowane, wykonane zostało okrawężnikowane całego odcinka, będą regulowane studnie kanalizacji sanitarnej, jest wykonywana wzmocniona podbudowa na której zostanie położona wzmocniona nawierzchnia asfaltowa. Zaawansowane są także prace na odcinku od al. Św. Jana Pawła II do ul. 6 - go Września. Tam też będziemy wymieniali chodnik, położona zostanie nowa nawierzchnia drogi na wzmocnionej podbudowie. Prace potrwają do końca października.

- Bardzo się cieszę, że kolejne, starachowickie ulice są remontowane. Przypomnę, że 25 mln 500 tys. zł tyle otrzymało województwo świętokrzyskie w ramach programu konkurencyjności regionów, natomiast sama al. Świętego Jana Pawła II dostała z tego programu 5 mln złotych. To były duże środki, ale ta ulica wymagała tego remontu - informuje Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek - Ulica Żytnia w poprzednich latach również była remontowana, na odcinku od ul. Smugowej w kierunku zalewu Lubianka. Natomiast pozostał duży fragment, który wymagał naprawy i cieszę się, że dziś jesteśmy na placu budowy, a niebawem oddamy mieszkańcom, w całości wyremontowaną, ulicę Żytnią. To poprawi znacznie bezpieczeństwo osób jeżdżących samochodami oraz pieszych. Cieszę się, że mogę pomóc i mam nadzieję, że takie możliwości będą dalej. Dzięki współpracy z Panem Prezydentem, z Radą Miejską będziemy mogli dalej poprawiać standard życia mieszkańców.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English