AAA
Bezpłatne zajęcia teatralno-taneczne w MDK
Wtorek, 14 sierpnia 2018r. (godz. 10:33)

Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat na tygodniowe, bezpłatne zajęcia teatralno - taneczne pod hasłem "TU Teatr 2k18". Warsztaty poprowadzi dwójka aktorów - tancerzy: Katarzyna Gocał i Karol Pruciak.

fot. źródło: MDK w Starachowicach

Zajęcia odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach, przy ulicy Glinianej 10 A, od poniedziałku 20 sierpnia do soboty 25 sierpnia w godzinach 10:00 - 14.30. W niedzielę 26 sierpnia o godzinie 14.00 w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się podsumowanie warsztatów - uczestnicy pokażą efekty swojej pracy, a prowadzący warsztaty spektakl teatralny pod tytułem "Broken flowers".


Są jeszcze wolne miejsca, prosimy o zapisy pod numerem telefonu 41 274 31 32 lub 600 924 709. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt "TU Teatr 2k18" ma na celu twórcze i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas wakacji oraz między innymi: rozwijanie umiejętności interpersonalnych, uczenie rozpoznawania emocji i odreagowania napięć, wzmacnianie poczucia własnej wartości, pokonywanie lęku przed wystąpieniem publicznym, zainteresowanie adresatów projektu teatrem tańca, rozbudzenie kreatywności i odwagi u uczestników projektu w podejmowaniu własnych inicjatyw twórczych.

Warsztaty będą podzielone na kilka części:
- warsztaty teatralno - ruchowe,
- interaktywny wykład, dotyczący zjawiska teatru tańca, z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych oraz promocyjnych Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie,
- prezentacja promująca podejmowanie własnych inicjatyw twórczych na przykładzie międzynarodowego kolektywu "Inter:ference", którego założycielami i członkami są prowadzący warsztaty i wykonawcy finałowego spektaklu Katarzyna Gocał i Karol Pruciak.


Katarzyna Gocał to aktorka-tancerka, absolwentka oraz pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współtwórczyni międzynarodowego kolektywu Inter:ference (Polska/Niemcy), w którym tworzy i prezentuje spektakle teatru tańca na scenach, m.in. w Monachium, Berlinie, Petersburgu, Miszkolcu, Freiburgu, Krakowie, Bytomiu i Szczecinie. W 2013 roku wraz z Inter:ference zdobyła nagrodę "Złota Maska" za choreografię do spektaklu "Heimsuchung/Nawiedzenie". W 2013 roku nominowana do nagrody "Debiuty Śląskie" za osobowość twórczą. W 2016 roku zdobyła nagrodę aktorską na Festiwalu OFTeN w Ostrowie Wielkopolskim. Odbyła stypendia w Macau, Berlinie, Stambule, Monachium. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą. Obecnie współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, z Teatrem Starym w Krakowie, Operą Podlaską w Białymstoku, Teatrem Syrena w Warszawie, Krakowskim Teatrem Tańca oraz Teatrem KTO w Krakowie.

Karol Pruciak - absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz absolwent prywatnej szkoły aktorskiej "Art - Play" Doroty Pomykały i Danuty Owczarek. Współzałożyciel międzynarodowego kolektywu Inter:ference, z którym otrzymał Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Śląskieg - Złotą Maskę - za choreografię w spektaklu "Heimsuchung - Nawiedzenie". Grał na deskach Teatrów: im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Stale współpracuje z Operą Podlaską w Białymstoku, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem Variete w Krakowie. Uczestnik licznych festiwali w Polsce ("Dialog" we Wrocławiu, Warszawskie Spotkania Teatralne) i na świecie (Rosja, Niemcy, Włochy, Węgry). Prowadził warsztaty teatralne m.in. podczas projektu społecznego "Tu Teatr" w Starachowicach, w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie, podczas projektu "Podziel się swoim talentem" w Suwałkach, Gołdapi oraz Pułtusku, w Gimnazjum im. A. Kubickiego we Mstowie, w Macau Conservatory w Chinach oraz podczas rezydencji w Stambule (Turcja). Uczestnik warsztatów teatralnych i tanecznych: Louis Frank, Sharon Vazanna, Herman Tromp, Tomasz Rodowicz, Hofan Chan, Arie Bursztyn, Werner Bechter, Tang Shu Wing, Josef Frucek, Csaba Horvath, Mo Michele Monett, Igor Kachaev

Głównym organizatorem projektu "TU Teatr 2k18" jest Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. Współorganizatorami są Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Starachowice.

REKLAMA